Poniedziałek - Piątek, 10.00 - 18.00

Margaret Maitan

Do 2020 roku mieszkałam na stałe w USA, gdzie ukończyłam studia (BA, MA) i praktykowałam medycynę naturalną, akupunkturę i tradycyjną medycynę chińską zarówno w szpitalu (onkologia, pediatria, ortopedia, interna med.), jak i w prywatnym gabinecie. W 2019 zostałam zaakceptowana na podyplomowe studia doktoranckie w medycynie orientalnej o specjalizacji gerontologii i nauk zdrowia kobiety (women’s health).

W 2019 WHO dołączyło techniki diagnostyczne używane w TCM (Traditional Chines Medicine) do światowego katalogu technik diagnostycznych, a w 2015 Chińska lekarka dostała nagrodę Nobla w medycynie za środek antymalaryczny oparty of TCM. Rozwijana przez tyciące lat TCM jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych i leczy prawie wszystkie choroby (fizyczne i psychiczne) i odnosi sukcesy tam, gdzie medycyna konwencjonalna nie daje odpowiedzi. Terapia zgodna z medycyną chińską skupia się na osobie jako całości, a nie tylko na lokalnych symptomach. Kiedy pacjent odzyskuje równowagę fizyczną i psychiczną, choroba sama mija.

W mojej praktyce skutecznie pomagamy pacjentom z ostrymi/chronicznymi bólami pleców, dyskopatii, bólami głowy, migreny i zatok, choroby zwyrodnieniowe stawów, przy zespole bolesnego barku (frozen shoulder), nerwobóli, cieśni nadgarstka, cukrzycy, nadciśnienia, biegunki i zaparć, przewlekłego zakażenia dróg oddechowych, astmy oskrzelowej, zespołu klimakteryjnego, syndromie bóli menstrualnych (PMS), zespołu policystycznych jajników (PCOM), niepłodności u kobiet i mężczyzn, nieprawidłowego ułożenia płodu, hemoroidów, szczelin okołoodbytniczych, kandydozy, Helicobacter pylori, zespołu przewlekłego zmęczenia, jest pomocna przy rehabilitacji po udarze mózgu, i przypadłościach onkologicznych itd. Więcej na mojej stronie >>>

w różnych kierunkach w organizmie. Medycyna chińska wyróżnia produkty Yang i produkty Yin oraz wiąże smaki z teorią pięciu przemian. Właściwa dieta to taka, która zawiera produkty Yin i Yang oraz produkty, które mają wpływ na różne przemiany, nawyki żywieniowe, jakość żywności, temperaturę, smak, a zwłaszcza w którym kierunku pożywienie kieruje energię, czyli Qi.

Naturalnie, te powyżej wymienione techniki lecznicze stanowią podstawowy filar terapeutycznego protokołu. Dodatkowe zabiegi jak:

  • terapia moxibustion
  • electroacupuncture
  • terapia Gua Sha
  • masaże lecznicze (Tui Na oraz Shiatsu)
  • bańki
  • refleksoterapia
  • Vibration fork therapy
  • terapie witaminowe

Edukacja:

BA in Business administration/Economics, University of Texas in Austin, TX Naturopathic training at SW Collage of Naturopathic Medicine, Tempe, AZ Master’s Degree in Acupuncture and Oriental Medicine, Portland OR Doctoral candidate in Acupuncture and Oriental Medicine, Portland OR (2019)

https://www.nature.com/articles/d41586-019-01726-1

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4728866/